Targetcells

Robin McWherter

Współzałożycielka
Ekspertka ds. rozwoju produktów klinicznych i znakowania komórek
Konsultantka naukowa projektu TC Poland

Certyfikowana technik radiologii medycznej, inspektor ds. bezpieczeństwa radiacyjnego, badaczka kliniczna, specjalistka ds. farmacji jądrowej. Dyrektor działu ds. zwierząt w Jesse Brown VA Medical Center w Chicago oraz Administrator Instytucjonalnego Komitetu ds. Opieki i Wykorzystania Zwierząt (Institutional Animal Care and Use Committee).  

Posiada wieloletnie doświadczenie w znakowaniu komórek znacznikami fluorescencyjnymi oraz w rozwoju produktów klinicznych bazujących na modelach zwierzęcych in vivo. Ponadto, przez wiele lat z sukcesem prowadziła własne przedsiębiorstwa z branży farmaceutycznej i gastronomicznej. 

Odegrała kluczową rolę jako ekspertka w dziedzinie farmacji jądrowej w badaniach przedklinicznych i klinicznych w Harrington Cancer Center i Texas Tech University Medical Center w Amarillo. Brała udział w akademickich badaniach klinicznych fazy I/II w zakresie immunoterapii, które obejmowały transfer in vivo znakowanymi izotopowo, adoptowanymi limfocytami cytotoksycznymi u pacjentów z rakiem piersi i jajnika. Była odpowiedzialna za hodowlę i radioznakowanie komórek, ocenę bezpieczeństwa produktu oraz koordynację wszystkich podań infuzji i badań obrazowych.

Współzałożycielka i dyrektor ds. operacji badawczych w TargaCell Corporation, współtwórca nieinwazyjnej technologii dostarczania komórek macierzystych do naprawy serca.

Prywatnie miłośniczka ogrodnictwa, pływania i gotowania (jej specjalność to wędzone żeberka). W wolnym czasie grywa w golfa. Posiada licencję pilota turystycznego na samoloty jednosilnikowe.