Targetcells

Dr Catherine A. Phillips

Współzałożycielka
Ekspertka ds. komórek macierzystych
Konsultantka naukowa projektu TC Poland

Specjalistka w dziedzinie medycyny, biologii, chemii, biochemii, mikrobiologii, biologii molekularnej i immunologii, zdolna do stosowania technologii z niepowiązanych obszarów w celu rozwiązywania problemów w zakresie biologii i medycyny. Posiada dogłębną wiedzę na temat komórek macierzystych, w tym kierowania komórkami w warunkach in vivo, popartą ponad 40 – letnim doświadczeniem pracy w branży biotechnologicznej m.in. jako badacz, dyrektor wykonawczy i przedsiębiorca.  

Przez wiele lat związana z następującymi instytucjami naukowymi i komercyjnymi: Texas A&M University, Texas Tech University , University of Illinois, Amarillo VA Medical Center, Harrington Cancer Center oraz E. I. DuPont de Nemours & Company.  

Jednym z jej licznych osiągnięć było zaprojektowanie oraz przeprowadzenie zatwierdzonych przez Agencję Żywności i Leków (FDA) badań klinicznych I/II fazy immunoterapii raka piersi i jajnika, które obejmowały przemieszczanie in vivo aktywowanych limfocytów znakowanych radioaktywnie, skierowanych przeciwko mucynie nowotworowej na komórkach raka piersi i jajnika.

Obecnie skupia się na opracowaniu nieinwazyjnej, skutecznej technologii dostarczania komórek macierzystych w celu naprawy serca oraz poprawy funkcji i jakości życia osób z chorobami serca. W tym celu powołała spółkę TargaCell Corporation, w której pełni rolę prezesa. 

W wolnym czasie rozwija swoją pasję do malarstwa (szczególnie w dziedzinie sztuki użytkowej), trenuje sztuki walki i pływanie. Uwielbia gotować oraz pielęgnować swój ogród.